TR EN

A’design award yarışmasında
E.C.A. ödüle doymadı…
 
BUILDING MATERIALS, CONSTRUCTION COMPONENTS, STRUCTURES & SYSTEMS kategorisinde
E.C.A. Electra Evye bataryası, kategorideki en büyük ödül olan platinium A’design award ödülüne layık görüldü.
Bunun yanında E.C.A. Electra lavabo, banyo armatürleri ve E.C.A. Amphora lavabo bataryası silver A’design award ödülü aldı.
 
Bu yıl Uluslararası katılımın giderek arttığı, Avrupa Birliği’nin en önemli ve kapsamlı yeni tasarım yarışması kabul edilen A’ Design Award yarışmasında, E.C.A. Valfsel tasarım ekibİ, ESTETİK VE İNNOVASYONA BAKIŞ AÇISINI SİMGELEYEN ÜRÜNLERİ İLE İtalya'da düzenlenen uluslararası tasarım yarışması A' Design Awards'da, BUILDING MATERIALS, CONSTRUCTION COMPONENTS, STRUCTURES & SYSTEMS kategorisinde 3 ödül birden aldı. 2012-2013 ödüllerinde 66 ülkeden 3056 projenin katıldığı ve 456 tasarımın ödüle layık görüldüğü A’Design Award yarışması ödülleri 14 Nisan Pazar günü sahiplerini buldu. 
Dünya oylamalarında ABD den sonra 2 sırada yer alan Türk tasarım ve Türk tasarımcıların da bu  itibarlı  yarışmada gösterdiği önemli başarılar  ülkemizde  tasarımının geleceği için önemli bir moral kazanım yaratacaktır.
ürünün formu, ürünün işlevsel ve duygusal yönlerine göre ödüllerin verildiği yarışma için; ürünleri, uygulama ve gerçekleştirme, verimliliğin yanı sıra yenilik, estetik, işlevsellik ve kullanışlılık kriterleri ödüllendirme için çok önemliydi.
 
Tasarım alanında yaptığı atılımlarda gündeme gelen E.C.A., Bünyesindeki tasarımcılarla hayata geçirdiği armatürleri ile  A' Design Awards 2012-2013'de 3 ayrı tasarım ödülünün sahibi oldu. 3056 tasarımın yarıştığı ödül sisteminde, E.C.A. Electra Evye bataryası yarışmadaki en yüksek ödül olan "A` Design Platinium Award", E.C.A. Electra lavabo ve banyo bataryaları "A' Design Silver Award" , E.C.A. Amphora lavabo bataryası ise "A' Design Silver Award" ödüllerini almaya hak kazandı. 
 
 
Özgün tasarım anlayışımızla uluslararası ödüller alıyoruz
 
Valfsel Tasarım ekibi, A'Design Awards'da 3 tasarım ödülü birden alan E.C.A.'nın, uluslararası alanda önemli bir başarıya daha imza attığını dile getirirken, aldıkları ödüllerin, inovatif ve özgün ürünler tasarlamak için kendilerini motive ettiğini dile getirdi. Bu seneyi tasarım yarışmaları yılı ilan eden eca serel yaptığı özgün tasarımlarla ulusal ve uluslararası arenada 7 farklı tasarım ödülünün sahibi oldu. 
 
ELECTRA, dijital teknolojiyi suyla buluşturarak hayatınızı kolaylaştırır…
 
Yapı malzemeleri kategorisinde değerlendirilerek, yarışma sistemindeki en yüksek ödül olan "A` Design Platin Ödülü'ne layık görülen E.C.A. Electra evye bataryası, Türkiye’de ilk defa, dijital teknolojiyi suyla buluşturarak armatür sektöründe fark yaratıyor. Türkiye’de kullanıcıyla buluşan ilk dijital batarya olma özelliğine sahip ELECTRA Serisi, yenilikçi tarzı ve minimalist duruşuyla iç mekan tasarımlarına değer katıyor. Dekorasyonda teknolojik dokunuşların, ince tasarımla buluştuğu ürünlerin öne çıktığı günümüzde ELECTRA Serisi, armatürde farklılık arayanların tercihi oluyor. Seda kilimcigöldelioğlu tarafından tasarlanan ürünün mekanik tasarımı ismail çetinkaya’ya ait… ürün, aynı zamanda Design turkey 2012 ödülü de almıştı. 
 
E.C.A Amphora, doğal akışı kullanıcıyla yeniden buluşturdu
 
Doğal su akışını günümüzün modern banyoları ile buluşturan E.C.A. amphora, A' Design Gümüş Ödülü alarak geçmişin izlerini, bugün deneyimlememizi sağlıyor.  ulusal ve uluslararası alanda tasarım ödüllerin sahibi Amphora konsepti serel tasarım ekibine ait iken, Amphora lavabo bataryası gizem kılıçlı tarafından tasarlanan ürünün mekanik tasarımı hakan tuncay’a ait... 
 
Banyo kültürüne dijital yansımalar…
Electra serisinin, banyo ve lavabo bataryaları da, yapı malzemeleri kategorisinde değerlendirilerek A' Design Gümüş Ödülü almaya hak kazandı. ELECTRA Serisi, alışılmışın dışındaki tek gövdeden oluşan formu ile armatürde farklılık arayanların tercihi oluyor. “eco mind “ modu sayesinde ELECTRA Serisi, enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasını destekleyen doğa dostu ürünler arasına yerini alıyor… valfsel tasarım ekibi tarafından tasarlanan ürünler aynı zamanda Design turkey 2012 ödülü de almıştı.